HORSKÉ ELEKTROKOLO E-JAGR68

Český výrobce elektrokol a koloběžek Crussis nechal na počest Jaromíra Jágra vyrobit limitovanou edici elektrokola zvanou Crussis Jágr 68 s jedinečným designem, který připomíná nejdůležitější Jaromírovy úspěchy.

Unikátní design

Na designu kola se osobně podílel právě Jaromír Jágr. Na hlavní rámcové trubce je vyobrazena silueta Jágra v momentu, kdy vstřelil gól, který na MS v roce 2015 rozhodl o vítězství Česka ve čtvrtfinále s Finskem. Hlavním prvkem elektrokola je však linka s čísly 1-2-2-5-1921 vyobrazená na zadní vidlici. Tato čísla symbolizují Jágrovy největší úspěchy: 1x olympiáda, 2x Stanley Cup, 2x Mistrovství světa, 5x Art Ross Trophy, 1921 pak znázorňuje počet kanadských bodů získaných v NHL.

Kolo je unikátní nejen svým designem, ale i tím, že se jedná o limitovanou edici, k dispozici je totiž pouze 99 kusů. Elektrokol Jágr 68 se sice celkově vyrobilo 100, ale kolo s pořadovým číslem 68 patří právě Jaromírovi.

Výkonný motor a daleký dojezd

E-bike Jágr 68 nabízí hliníkový rám s fenomenálním středovým motorem Bosch Performance CX o výkonu 250 W s ovládacím displejem Bosch Intuvia. Kolo je vybaveno baterií Bosch Powertube 500 s kapacitou 482 Wh a dojezdem až 130 km.

Pohodlná jízda i v náročném terénu

Elektrokolo nabízí pohodlné řazení, a to jedinečnou dvanáctirychlostní sadu SRAM Eagle NX 12s. Díky spojení s elektromotorem tak bez problémů pokoříte jakýkoliv terén. Jízdu vám také zpříjemní odpružená vidlice ROCKSHOX FS Recon RL Air 29, která disponuje vzduchovým tlumením a zdvihem 100 mm. Co se týče kol, byly použity unikátní pláště MAXXIS Ardent 29“ x 2,4 Skinwall, které jsou taktéž přizpůsobeny do náročného terénu. Pro vaše bezpečí je e-bike vybaven hydraulickými kotoučovými brzdami TEKTRO HD-M510.

Nezapomeňte, že se jedná o limitovanou edici a k dispozici je pouze 99 kusů. Chcete-li se dozvědět více a stát se šťastným majitelem tohoto kola, volejte na

VLASTNOSTI

Motor BOSCH Performance CX

Elektromotor BOSCH Performance můžeme považovat za krále mezi elektropohony. Jedná se o kvalitu německého zpracování. Můžete se spolehnout na jeho přesný chod a citlivý výkon. Kromě toho i při zachování nízké spotřeby nabízí velmi vysoký točivý moment, a to až 75 Nm. Kombinace kola s tímto elektromotorem je opravdu to nejlepší.

Motor Performance CX byl do „desítkové“ řady kol zvolen tak, aby zvládl i podmínky toho nejdrsnějšího terénu. Můžete s ním tak bez problémů zdolávat různé kopce nebo náročné lesní trasy.
Díky použití středového elektromotoru byl zajištěn nejen bezproblémový výkon, ale také optimální umístění těžiště právě do středu elektrokola. Díky tomu jsou kola dobře ovladatelná a skvěle drží stopu.

Elektromotor disponuje nejen snímačem šlapání, ale i torzním snímačem síly šlapání. Řídící jednotka tak nepřetržitě sleduje, jakou silou jezdec šlape do pedálů. Jednoduše řečeno funguje systém tak, že čím větší úsilí jezdec vynaloží, tím méně mu motor pomáhá.

Pohon SRAM NX Eagle™

Vysokou spolehlivost přináší právě technologie Eagle™, která nabízí hladké a přesné řazení.

Tato technologie je v MTB revolucí. Nabízí totiž cyklistům jednopřevodníkový pohon navržený přesně podle potřeby – vysoká odolnost, nízká hmotnost, jednoduché ovládání a rozsah převodů pro jízdu v různých terénech. Samotný NX Eagle je nejnovějším přírůstkem v ekosystému Eagle™ 1x. Byl navržen, aby zajistil jednodušší přístup k výhodám systému Eagle™. Sdílí totiž technologie s vyššími modelovými řadami XX1, X01 A GX. Přístup k technologii Eagle™ je tedy pro řadu cyklistů snadnější než kdykoliv předtím.

Co se týče přehazovačky, je navržená ve spolehlivém SRAM 1x designu označovaném X-HORIZON™. Na bezproblémovém chodu technologie Eagle™ se podílí i čtrnácti zubová X-SYNC™ spodní kladka, která bez problémů obslouží kapacitu kazety s rozsahem 11-50. Spojka Type-3 ROLLER BEARING CLUTCH™ zajišťuje dlouhou životnost a tichý chod.

Díky řadící páčce NX Eagle™ najdete ten nejlepší převod pro kterýkoliv terén a to za jakýchkoliv podmínek. Tato páčka má na starost změnu převodu v celém rozsahu kazety Eagle™.

K bezproblémové jízdě v jakémkoliv terénu přispívá i kazeta SRAM PG-1230 NX Eagle™ s rozsahem 11 až 50 zubů. Z tohoto vysokého rozsahu tak můžete využít každý kousek při šlapání do kopce. Kazeta je kromě toho kompatibilní s konvenčním drážkovaným ořechem. V případě kazety PG-1230 se jedná o jedinou kazetu ze skupiny Eagle™ navrženou tak, aby vydržela i vysoké nároky na používání E-MTB.

Důležitý je samozřejmě i řetěz NX Eagle™, který je zcela kompabitilní se všemi komponenty v rámci ekosystému Eagle™. Jeho konstrukce se skládá z plných pinů a spojky Eagle™ PowerLock®. Nemusíte se tedy bát problémů s řazením a můžete se něj naprosto spolehnout.


Vidlice ROCKSHOX Recon

Elektrokolo e-JAGR68 disponuje vzduchem tlumenou vidlicí ROCKSHOX FS Recon RL Air 29“ se zdvihem 100 mm, kterou můžete bez problémů přizpůsobit svojí hmotnosti. Stačí nastavit tlak vzduchu ve vidlici a elektrokolo se přizpůsobí vaší hmotnosti a stylu jízdy. Vidlice utlumuje nárazy při jízdě v terénu a na nenáročném povrchu zbytečně „nepropružuje“. Vidlici můžete uzamykat z řídítek pomocí systému OneLock.

ZAUJALO VÁS ELEKTROKOLO E-JAGR 68?